7 kwietnia to wyjątkowy dzień w naszej szkole, w którym zadaniem uczniów było dostarczenie wszystkich niezbędnych podręczników i zeszytów do szkoły, ale bez używania tradycyjnego plecaka czy torby szkolnej, czyli tzw. DZIEŃ BEZ PLECAKA . Nieprzypadkowo wybrano datę 7 kwietnia powiązaną z Dniem Zdrowia, bo śmiech, to przecież zdrowie. Wiele uśmiechu wywoływał widok szkolnych akcesoriów transportowanych do szkoły w taczce, kanie na mleko, klatce dla chomika, czy skrzynce narzędziowej. Mimo radości, jaką przyniosła uczniom ta wyjątkowa inicjatywa wyjaśniono, iż nie ma lepszego środka transportu dla zeszytów niż plecak, a jego prawidłowe noszenie zminimalizuje w przyszłości wady kręgosłupa.
Aktualności
DZIEŃ BEZ PLECAKA
KONKURS GAMA 2022
Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej odsłonie konkursu GAMA. !!!
REGULAMIN MIEJSKO-GMINNEGO KONKURSU SOLOWEJ PIOSENKI DZIECIĘCEJ W CHARNOWIE
GAMA 2022
1. Organizator:
Szkoła Podstawowa w Charnowie
2. Cel: upowszechnianie amatorskiego śpiewania wśród dzieci i młodzieży
3. Konkurs kierowany jest do dzieci:
I kategoria - dzieci z klas I-II
II kategoria - dzieci z klas III-IV
III kategoria - dzieci z klas V-VI
IV kategoria -dzieci z klas VII-VIII
4. Placówka może być reprezentowana przez dwie osoby z każdej grupy wiekowej.
5. Uczestnik może wykonać tylko jedną piosenkę.
6. Kryteria oceny:
dobór repertuaru
poprawność wykonania piosenki-intonacja, dykcja, interpretacja
wrażenia artystyczne
Ocenie poddawane będą wyłącznie piosenki wykonane przez uczestnika na żywo; (podkład muzyczny nagrany ze śpiewem, czyli playback nie podlega ocenie, dopuszczalny jest półplayback z nagranymi chórkami)
7. Występy uczestników oceniać będą zaproszeni nauczyciele posiadający wykształcenie muzyczne oraz wokaliści, muzycy.
8. Każdy z uczestników może śpiewać korzystając z własnego podkładu muzycznego.
9. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na opublikowanie danych (imię, nazwisko, wiek, nazwa placówki, opiekun) w mediach.
10. Termin składania zgłoszeń w formie pisemnej do 30.05.2022 r. na adres:
Szkoła Podstawowa w Charnowie, Charnowo 55, 76 -270 Ustka ; e-mail – spcharnowo@poczta.onet.pl
11. Planowany termin konkursu- 10.06.2022 r.(piątek) godz. 10.00
12. Bliższe informacje w sprawie konkursu można uzyskać u organizatorów
p. Arkadiusza Drozdowskiego i p.Beaty Ocha-Horbacz pod numerem
telefonu: 59 8461133 w Szkole Podstawowej w Charnowie .
13. Dla wszystkich uczestników konkursu przewidziane są okolicznościowe dyplomy, poczęstunek, dla zwycięzców nagrody, a dla opiekunów pisemne podziękowania.
14. Przyjazd uczestników na koszt własny.
15. Organizator prosi o przesłanie podkładów muzycznych w formie MP3 na adres drozd.arek555@wp.pl (w tytule wiadomości Gama 2022). Istnieje również możliwość odtworzenia podkładu muzycznego z płyty CD .
16. W przypadku korzystania z własnego instrumentu organizator prosi o podanie wymagań sprzętowych (typ podłączeń, np.: jack, chinch itp.).
17. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń w formie pisemnej wg wzoru na załączonym druku.
18. Konkurs odbędzie się w przedziale czasowym od 10:00 do ok. 14:00 (9.30-ustalenie kolejności występów uczestników )
ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA
- 4
7 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Zdrowia w szkole odbyła się prelekcja dotycząca troski o zdrowie, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego NASZA PLANETA, NASZE ZDROWIE, poczęstunek przygotowany przez najmłodszych.
ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY
DRODZY RODZICE!!!
Uprzejmie informuję, że rekrutacja do oddziału przedszkolnego
i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Ziemi Usteckiej w Charnowie
na rok szkolny 2022/2023 odbywać się będzie od 01.04.2022r.
do 08.04.2022r.
Wnioski można składać drogą elektroniczną (adres e-mail: spcharnowo@poczta.onet.pl) oraz w wersji papierowej w sekretariacie szkoły w godz. 7.30-15.00.
Druki można pobrać na stronie szkoły spcharnowo.edupage.org
w zakładce rekrutacja.
Konieczne będzie potwierdzenie danych dziecka i rodzica/prawnego opiekuna, którego dokonać należy w momencie osobistego składania dokumentów lub później, czyli w chwili potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do naszej placówki. Niezbędne dokumenty do okazania
w sekretariacie szkoły to:
- dowód osobisty rodzica/prawnego opiekuna,
- odpis aktu urodzenia dziecka,
- dokument zawierający PESEL dziecka,SERDECZNIE ZAPRASZAM!!!
p.o. Dyrektora szkoły
Krystyna KoniecznaZGLOSZENIE_DO_KLASY_I_z_obwodu.pdf
wniosek_OP_2022.pdf
Udział w akcji Szkoła Pamięta
- 1
29 października 2021 r. uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Makuch odwiedzili dwa opuszczone cmentarzyska w Charnowie.
#SzkołaPamięta
WYCIECZKA
Wycieczka do Aquaparku i Parku Trampolin w Słupsku
12 października klasy 4-8 pojechały na jednodniową wycieczkę do Słupska. Młodzież zaczęła od wodnej zabawy w Słupskim Aquaparku „Trzy Fale”, nawet zła pogoda nie przeszkodziła odważnym w kąpieli na zewnątrz w ciepłym basenie. Uczniowie bardzo dobrze bawili się korzystając z basenowych atrakcji jakie oferuję Aquapark. Kolejną atrakcją podczas wyjazdu był pobyt w Parku Trampolin. Po omówieniu zasad bezpieczeństwa przez instruktorów młodzież mogła korzystać z różnego rodzaju trampolin. Skacząc i bawiąc się każdy mógł rozwijać swoje umiejętności ruchowe oraz aktywnie spędzić czas.
3
ZAWODY SPORTOWE
DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
111 października w Szkole Podstawowej w Objeździe odbyły się mistrzostwa gminy w drużynowych biegach przełajowych. Nasza szkoła dobrze rozpoczęła rywalizację sportową między szkołami i zajęła wysokie miejsca zarówno w chłopcach jak i w dziewczętach. Wśród wyróżnionych zawodniczek i zawodników byli:
Michał Szarek kl.7 – I miejsce indywidualnie
Julia Widawska kl.8 – I miejsce indywidualnie
Patrycja Małas kl.6 – III miejsce indywidualnie
Tomasz Szarek kl.6 – III miejsce indywidualnie
Dziewczęta rocznik 2009 i młodsi zajęły II miejsce drużynowo
Chłopcy rocznik 2009 i młodsi zajęli II miejsce drużynowo
Dziewczęta rocznik 2007-2008 zajęły I miejsce drużynowo I są MISTRZYNIAMI GMINY !!!
Chłopcy rocznik 2007-2008 zajęli III miejsce drużynowo
Wszystkim którzy reprezentowali szkołę Gratulujemy!!!
SZKÓŁKA WĘDKARSKA
WARSZTATY PRAKTYCZNE SZKÓŁKI WĘDKARSKIEJ w CHARNOWIE
725 września na Stawku Łabędzim w Słupsku, uczniowie SP Charnowo którzy uczęszczają do szkółki wędkarskiej odbywali warsztaty praktyczne. Nad wodę pomimo pochmurnej pogody przybyło 14 uczestników szkółki.
O godzinie 9.00 opiekun młodzieży Pan Paweł Ptaszek rozpoczął warsztaty od przywitania wszystkich uczestników oraz przybyłych władz PZW koła Słupia w Słupsku:
- Pana Prezesa koła Bogusława Jazownika
- Pana wiceprezesa od spraw sportu Daniela Głowackiego
- Pana skarbnika koła Mirosława Bilskiego
Po krótkiej przemowie Prezes koła przeprowadził pogadankę z młodzieżą na temat wędkarstwa tj. zanęt, przynęt, metody spławikowej. Następnie Pan Daniel głowacki wyjaśnił młodzieży jak skomponować zanętę przed łowieniem, na co zwrócić uwagę oraz pokazał praktycznie jak w prawidłowy sposób mieszamy zanętę z glinami i formujemy kule zanętowe.
Młodzież po wysłuchaniu części teoretycznej mogła sama spróbować jak można sporządzić mieszankę zanętową i przeszła do działań praktycznych tworzą zanętę przed swoim łowieniem. Po wykonaniu zanęt Pan Prezes wraz z Panem skarbnikiem koła wręczył każdemu uczestnikowi warsztatów wędkę bat dł.5 m oraz cały osprzęt do wędki wraz z różnymi gadżetami. Wędkarze po otrzymaniu wędek i wysłuchaniu informacji teoretycznych przeszli na stanowiska wędkarskie gdzie mogli spróbować swoich umiejętności w praktyce. Opiekun wraz z wędkarzami koła na bieżąco pomagali uczniom w odplątywaniu zestawów, zmianie haczyka oraz podpowiadali jak należy ustawić grunt na zestawie, jak zarzucić zestaw i wiele innych cennych informacji dla młodych wędkarzy. Po udanym wędkowaniu na uczestników zajęć czekała przygotowana przez Pana Mirosława ciepła kiełbaska z grilla z bułką i wodą.
Młodzież była zadowolona ze spotkania wędkarskiego i na pewno spotkamy się jeszcze nie raz nad wodą by doskonalić praktykę oraz rywalizować w zawodach wędkarskich.
Opiekun młodzieży : Paweł Ptaszek
Informacje o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności
Od 1 kwietnia trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa,
czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis
jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.Wyniki NSP 2021 posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych. Od kompletności i jakości danych będą zatem w dużej mierze zależeć losy naszego kraju, województwa, powiatu i gminy do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat.
Samospis internetowy to podstawowa i obowiązkowa metoda spisowa. Jest też najbardziej przyjazna i bezpieczna – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie i nie musimy kontaktować się z rachmistrzem. Aplikacja spisowa NSP 2021 jest dostępna na stronie https://spis.gov.pl/. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.
Osoby, które nie mają w domu komputera i internetu, mogą zgłosić się do Urzędu Gminy w Ustce, ul. Dunina 24 i skorzystać z punktu do samospisu internetowego, które jest udostępnione zainteresowanym mieszkańcom.
Jeżeli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez internet, musimy spodziewać
się telefonu lub nawet wizyty rachmistrza.Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych.
Więcej informacji: https://spis.gov.pl/
Wyprawka - kl.I i 0
WYPRAWKA
do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2021/2022
wyprawka_przedszkolaka_2021a.doc
Niezwykły gość w naszej szkole.
- 1
Dnia 21 czerwca 2021 r gościliśmy w naszej szkole niezwykłego sportowca Kazimierza Adacha. Pan Kazimierz to bokser, brązowy medalista olimpijski z Moskwy (1980) w wadze lekkiej. Jesteśmy bardzo wdzięczni za obecność i ciekawą historię, o tym, jak wytrwale dążył do celu i jak nadal rozwija swoją miłość do sportu. Dziękujemy za wspaniałe słowa zachęcające do szlifowania swoich talentów i podążania za marzeniami.
Egzamin ósmoklasisty
Przed nami egzamin ósmoklasisty,
do którego systematycznie się przygotowujemy.
Oprócz wiedzy przedmiotowej, ważne będzie również nasze samopoczucie.
Dlatego też stworzyliśmy zakładkę, w której możecie znaleźć najważniejsze
informacje, zaczerpnięte ze strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej,
pozwalające na usystematyzowanie treści technicznych,
związanych z przebiegiem egzaminu.
HARMONOGRAM I ZASADY PRZEPROWADZANIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
- Egzamin odbywa się w dniach 25-27 maja 2021r.
- Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpi do egzaminu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.
- Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:
pierwszego dnia – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut
drugiego dnia – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut
trzeciego dnia – egzamin z języka obcego nowożytnego,
a od roku 2022 również egzamin z przedmiotu do wyboru,
z których każdy trwa po 90 minut.
- Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie legitymację i przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, przeznaczone do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi).
- W przypadku egzaminu z matematyki również linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie używa się ołówka, ekierki czy kątomierza.
- Z dodatkowego czasu, materiałów oraz przyborów pomocniczych mogą korzystać zdający, którym dostosowano warunki przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty.
- Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników.
- Nie wolno także przynosić i używać w sali egzaminacyjnej żadnych urządzeń
telekomunikacyjnych.
- Zadania egzaminacyjne bezwzględnie należy rozwiązywać samodzielnie.
- Złamanie tych zasad może skutkować przerwaniem egzaminu.
- Należy pamiętać o zaznaczeniu odpowiedzi na karcie odpowiedzi (dotyczy uczniów, którzy ze względu na dostosowania są zwolnieni z tego obowiązku).
Nauczanie hybrydowe
Od 17 maja nastąpią zmiany w sposobie nauczania.Uczniowie kl.0-3 w dalszym ciągu będą uczyć się stacjonarnie, czyli w szkole. Uczniowie kl. 4-8 przejdą w tryb nauki hybrydowej, polegającej na tym, że w niektóre dni będą mieli naukę zdalną, a w niektóre - naukę w szkole. Harmonogram nauczania hybrydowego zamieszczony poniżej w załączniku . Nastąpią zmiany w planie, o których poinformują wychowawcy.
25-27 maja, to dni wolne dla wszystkich uczniów poza kl.8, gdyż w tych dniach ósmoklasiści pisać będą testy egzaminacyjne. Od 31 maja planowany jest powrót wszystkich uczniów do szkoły i nauka stacjonarna.
Małgorzata Makuch
PRÓBNY EGZAMIN KL.VIII
Harmonogram przeprowadzania próbnego egzaminu kl.VIII
- 17 marca br. (środa), godz. 9:00 – język polski
- 18 marca br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka
- 19 marca br. (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne.
Próbne egzaminy już trwają. POWODZENIA !
aktualności
DRODZY RODZICE!! JUŻ WKRÓTCE ROZPOCZYNA SIĘ REKRUTACJADO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I KLASY PIERWSZEJ. SERDECZNIE ZAPRASZAMY
ZIMA 2021
JASEŁKA 2020
MIKOŁAJKI
Nowa galeria MIKOŁAJKI została dodana do albumu fotograficznego
Mikołaj w oddziale przedszkolnym
Archiwum Aktualności